У цій статті Ви дізнаєтеся про основну інформацію про двигун внутрішнього згоряння. Це займе трохи більше 5 хвилин. Продуктивного вивчення.
- Що таке Двигун Внутрішнього Згоряння (ДВЗ)?
- Які використовують види бензинових двигунів внутрішнього згоряння для силової техніки
- Основні типи Двигунів Внутрішнього Згоряння
- 1. Поршневі двигуни внутрішнього згоряння
- 2. Роторно-поршневі ДВЗ
- 3. Газотурбінні двигуни
- 4. Двигуна Внутрішнього Згоряння з упорскуванням води
Що таке Двигун Внутрішнього Згоряння (ДВЗ)?
Двигун внутрішнього згоряння (як правило скорочено пишуть ДВЗ) – це тип двигуна, теплова машина, в якій хімічна енергія палива (зазвичай застосовується рідке або газоподібне вуглеводневе паливо), що згорає в робочій зоні, перетворюється на механічну роботу.
Незважаючи на те, що ДВЗ є вельми недосконалим типом теплових машин (низький ККД, сильний шум, токсичні викиди, менший ресурс), завдяки своїй автономності (необхідне паливо містить набагато більше енергії, ніж найкращі електричні акумулятори. Принаймні на сьогоднішній день).
Двигуни внутрішнього згоряння дуже широко поширені, наприклад, на транспорті або та ж Силова Продукція представлена на цьому сайті (мотопомпи, човнові мотори, мініелектростанції, газонокосарки і т.д.).
Які використовують види бензинових двигунів внутрішнього згоряння для силової техніки
Багато користувачів техніки знаю, що бензинові двигуни внутрішнього згоряння бувають двотактними та чотиритактними. Двотактники досі використовуються у виробництві малокубатурної техніки. Наприклад бензопили, мотокоси, човнові мотори тощо. Але все-таки велику популярність вже мають чотиритактники.
А тепер розглянемо.
Основні типи Двигунів Внутрішнього Згоряння
1. Поршневі двигуни внутрішнього згоряння
Камерою згоряння є циліндр, де теплова енергія палива перетворюється на механічну енергію, яка зі зворотно-поступального руху поршня перетворюється на обертальну за допомогою кривошипно-шатунного механізму.
Поршневі двигуни поділяють за типом палива, що використовується, поділяються на:
- а) Бензинові — суміш палива з повітрям готується в карбюраторі і далі у впускному колекторі, або у впускному колекторі за допомогою форсунок, що розпилюють (механічних або електричних), або безпосередньо в циліндрі за допомогою форсунок, що розпиляють, далі суміш подається в циліндр, стискається, а потім підпалюється за допомогою іскри , що проскакує між електродами свічки.
- б) Дизельні — спеціальне дизельне паливо впорскується в циліндр під високим тиском. Загоряння суміші відбувається під впливом високого тиску і, як наслідок, температури в камері.
- в) Газові — двигун, що спалює як паливо вуглеводні, що знаходяться в газоподібному стані за нормальних умов. Використовуються такі види газів:
– суміші зріджених газів – зберігаються в балоні під тиском насиченої пари (до 16 атмосфер). Випарена у випарнику рідка фаза або парова фаза суміші поступово втрачає тиск у газовому редукторі до близького атмосферного, і всмоктується двигуном у впускний колектор через повітряно-газовий змішувач або впорскується у впускний колектор за допомогою електричних форсунок. Запалювання здійснюється за допомогою іскри, що проскакує між електродами свічки.
– Стислі природні гази – зберігаються в балоні під тиском 150-200 атм. Пристрій систем живлення аналогічний системам живлення зрідженим газом, відмінність – відсутність випарника.
– генераторний газ – газ, отриманий перетворенням твердого палива на газоподібне. Як тверде паливо можуть використовуватися: вугілля, торф, деревина. - г) Газодизельні — основна порція палива готується, як в одному з різновидів газових двигунів, але запалюється не електричною свічкою, а запальною порцією дизпалива, що впорскується в циліндр аналогічно дизельному двигуну.
2. Роторно-поршневі ДВЗ
За рахунок обертання камери згоряння багатогранного ротора динамічно формуються обсяги, в яких відбувається звичайний цикл ДВЗ.
3. Газотурбінні двигуни
Енергія продуктів горіння, що розширюються, передається на лопатки газової турбіни.
4. Двигуна Внутрішнього Згоряння з упорскуванням води
На цьому все.
Думаю, Ви ознайомилися з поняттям ДВЗ. Також рекомендую дізнатися принцип роботи 4-х тактного двигуна та принцип роботи 2-х тактного двигуна.
Також варто відзначити, що силова продукція в основному виробляється з бензиновими поршневими двигунами внутрішнього згоряння.