Що таке напруга (U)?

Сьогодні продовжую рубріку Електротехніка. І в цій статті ви дізнаєтесь, що таке напруга (U)? Основні визанчення та позначки.

напряжение, напруга

При виборі будь-якої електростанції (бензогенератор чи дизельна електростанція) Вам доведеться зіткнутися з такими параметрами електрики як Вольт, Ампер та Ватти. Впевнений, що Ви про них чули неодноразово але трохи теорії не завадить.

Але на питання:

  • Що означають ці параметри?
  • Як виміряти ці параметри?

Більшість клієнтів не можуть відповісти правильно. Тому, я підготував деякі невелики статті де Ви дізнаєтесь про основне з цих тем.

Прочитайте ці короткі, але інформативні  статті:

Визначення величини НАПРУГИ (U)

Напруга – це фізична величина, що характеризує величину відношення роботи електричного поля в процесі перенесення заряду з однієї точки “A” в іншу точку “B” до величини цього заряду.

Простіше кажучи, це різниця потенціалів між двома точками.

Або ще можна сказати – напруга надає електронам «бажання рухатися».

Як позначається і вимірюється електрична напруга

Позначення: Е чи U.

Інше позначення напруги B чи V.

Прилад, який вимірює напругу, називається вольтметр.

На схемах він позначається: V

Ця величина вимірюється у Вольтах.

Напруга схоже по суті з величиною тиску води в трубі, чим воно вище, тим швидше вода тече з крана. Це величина стандартизована і однакова у всіх типів генераторів (бензинова електростанція чи дизельна електростанція), і навіть квартир, будинків, гаражів.

Що таке електрична напруга в електростанції

Напруга в електростанції* або електропостачання (електропроводка) Вашої мережі може бути 220 Вольт (*при виборі однофазної) електростанції. Однофазна напруга.

однофазна напруга, однофазное напряжение

Також ця величина (напруга) може бути і для трифазного підключення від загальної мережі електропостачання або потужної трифазної ДЕС (іноді підключаються гаражі або окремі приватні будинки).

Цей показник дорівнює 380 Вольтам між трьома різноіменними фазами. Але між кожною окремою фазою і нулем вона знову дорівнюватиме 220 Вольтам. Таке підключення застосовується як для спільної мережі, так підключення електростанції до будинку і т.п. як резервне джерело живлення.

УВАГА!!! Допустима похибка напруги в домашній електромережі або в звичайній електростанції за ГОСТ +- 10 відсотків. Це означає, що напруга має бути не менше ніж 198 і не більше 242 Вольт.

Якщо розглядати допустиму похибку в мініелектростанціях із серії інверторні, безшумні бензогенератори. То у них допустима похибка +-1%. Це інверторні станції таких моделей компанії HONDA EU10i, EU20i, EU30is.

На цьому все. Чекайте продовження цієї теми і слідкуйте за новими інформаційними статтями.

Поділитися з друзями

Займаюсь продажем Силової Техніки Honda в Україні з 2003 року. Робіть замовлення на сайті або за тел. +38 067-704-28-67. Посилання на каталог товарів - натисніть на ім'я автора!

Оцініть статтю
( Поки що оцінок нема )
МоторСвіт - Силова Техніка

Ви маєте можливість зробити замовлення за тел. +38067-704-28-67 Сховати