Що таке Промислові Генератори чи Дизельна Електростанція (ДЕС)?

Що таке Промислові Генератори чи Дизельна Електростанція (ДЕС)? Давайте розберемося із цим питанням.

Вже мало кого можна здивувати сьогодні дизельною електростанцією. Але чи Ви знаєте про них. Прочитайте статтю можливо Ви дізнаєтесь про щось нове. На сайті у каталозі товарів представлені промислові дизельні генератори або електростанції.

що таке промислові генератори

Що таке Промислові Генератори або Дизельна ЕлектроСтанція (ДЕС) – Термінологія

Це енергетична установка, обладнана одним або декількома генераторами електричного струму, які обертаються дизельними двигунами (див. статтю Дизельний ДВЗ).

дизельный промышленный генератор открытого типа

Типи виконання промислових генераторів чи інших ДЕС

Розрізняють стаціонарні, пересувні ДЕС чи промислові генератори на закритого та відкритого типу виконання.

стаціонарна дизельна електрстанція промисловий генератор

Стаціонарні ДЕС промислові генератори

На стаціонарних ДЕС встановлюють чотиритактні (рідше двотактні, на сьогодні практично не ставлять) дизелі потужністю 110, 220, 330, 440 та 735 квт. Стаціонарні ДЕС середньої потужності не перевищують 750 квт. Великі ДЕС споруджуються потужністю до 2200 кВт і більше.

Переваги промислових генераторів ДЕС

Висока економічність, стійка робота, легкий та швидкий запуск.

Нестача промислових генераторів ДЕС

  • Раніше був порівняно невеликий моторесурс (дивіться статтю Моторесурс ДВЗ. Термінологія та рекомендації), тобто термін роботи агрегату до капітального ремонту. Але це твердження спірне. Тому, як зараз сучасні виробники пропонують від 10000 і до 60000 і більше годин роботи. Багато залежить від виробника та якості його продукції.
  • Обслуговування промислових генераторів потребує спеціальних технічних знань. І не завжди за місцем можна знайти хороший сервісний центр та грамотних фахівців.

Дизельні електростанції призначені для електропостачання місць віддалених від ліній електропередач. А також у районах, де джерела водопостачання обмежені та спорудження паросилової або гідросилової установок неможливе.

Стаціонарні дизелі, промислові генератори комплектуються головним чином синхронними генераторами.

Економічність ДЕС може бути значно підвищена за рахунок використання теплових втрат двигунів, що досягають у сучасних дизелях 55-60% від загальної кількості тепла, що виділяється, для підігріву палива та олії. А також для покриття опалювальних та побутових потреб станційної будівлі та прилеглих до неї приміщень.

На потужних ДЕС (понад 750 квт) тепло, що відходить, може бути використане для теплофікації пристанційного району. На ДЕС передбачається система автоматичного захисту агрегатів при досягненні граничних значень температури води, що охолоджує, і масла, тиску масла, частоти обертання або при виникненні короткого замикання в лінії.

Ступені автоматизації стаціонарних промислових дизельних генераторів

Передбачаються три ступені автоматизації стаціонарних промислових дизельних генераторів:

  • 1) автоматичне підтримання заданої частоти обертання, температур охолоджувальної води та олії, автоматична аварійна сигналізація та захист;
  • 2) додатково до першого – автоматичний або дистанційний пуск та зупинка дизелів, автоматична підготовка до прийому навантаження, синхронізація з ін. агрегатами та мережею, прийом навантаження та її розподіл при паралельній роботі агрегатів та ін;
  • 3) додатково до першого та другого – автоматичне поповнення паливних, масляних та водяних видаткових баків та повітряних балонів, підзарядка стартових батарей та батарей оперативного живлення, а також автоматичне керування ін. допоміжними агрегатами.

пересувний промисловий генератори або ДЕС

Пересувні промислові генератори або ДЕС

Що таке пересувні промислові генератори або ДЕС? Широко використовуються в сільському господарстві, лісовій промисловості, в геологорозвідувальних експедиціях та ін. як основне, резервне або аварійне джерело електроживлення силових і освітлювальних мереж.

На транспорті (дизель-електровозах, дизель-електроходах та ін.) ДЕС застосовуються як основна енергетична установка. Первинними двигунами на пересувних ДЕС є швидкохідні дизелі.

Склад пересувної промислової ДЕС

До складу пересувної ДЕС входять: дизель-електричний агрегат, запасні частини, інструмент та приладдя, комплект кабельної мережі для підключення навантаження, протипожежні засоби.

Варіанти встановлення пересувної ДЕС

  • Автоматизовані ДЕС потужністю до 10 кВт встановлюють на одновісному автомобільному причепі;
  • Потужністю 20 кВт і більше – на двовісному автопричепі з критими кузовами.

Комплектація пересувного промислового генератора ДЕС

До складу пересувної ДЕС, крім дизель-електричного агрегату, входять:

Силова розподільна шафа (щит), шафа автоматичного керування, пульт дистанційного керування, опалювально-вентиляційні установки, випрямлячі та акумуляторні батареї для живлення системи автоматики.

Пересувні ДЕС (ПДЕС, енергопоїзди) вперше в Радянському Союзі були побудовані в 1934 році. В енергопоїздах обладнання змонтовано на залізничних платформах або у вагонах. Потужність енергопоїздів 1; 2,5; 3; 4,5 та 10 МВт.

Електрична частина ДЕС енергопоїзда складається з синхронного генератора напругою 3-10 кВ зарядного агрегату.

На цьому все. Сподіваюсь ви зрозуміли, що таке промислові генератори або дизельні електростанції (ДЕС).

Використовувана література:

  • Алексеев А. П., Чекменов Е. Е., Передвижные дизельные электростанции, М., 1966;
  • Михалин Г. И., Эксплуатация дизельных электрических станций, М., 1968;
  • Кузнецов А. В., Ачкасов К. А., Устройство, эксплуатация и ремонт дизельных станций, М., 1969.

 

Поділитися з друзями

Займаюсь продажем Силової Техніки Honda в Україні з 2003 року. Робіть замовлення на сайті або за тел. +38 067-704-28-67. Посилання на каталог товарів - натисніть на ім'я автора!

Оцініть статтю
( 1 оцінка, середній 5 від 5 )
МоторСвіт - Силова Техніка

Ви маєте можливість зробити замовлення за тел. +38067-704-28-67 Сховати